Pazar, 27 Mayıs 2018

ÇALLIOĞLU şirketler grubunun temelleri Antalya'da 1940'lı yıllarda, çevresinde ÇALLI lakabıyla tanınan MEHMET ŞENCAN tarafından atılmıştır.

Ticaretle ve o zamanın şartları içinde küçük çapta müteahhitlikle uğraşan Çallı Mehmet, 1950'li yıllarda Antalya'nın kuzey varoşlarında geniş arazi edinmiştir.

Yaşamını ve çalışmalarını sürdürdüğü bu bölge zamanla yapılanmış ve bugünün Antalya'sında ÇALLI (Çallıoğlu) semti olarak anılmaktadır.

Oğlu İbrahim ŞENCAN'ın 1953 yılında İ.T.Ü İnşaat Fakültesinden mezun olup, Antalya'ya gelmesi ile birlikte ""ÇALLIOĞLU İNŞAAT"'ın kuruluşu gerçekleştirilmiştir.
Yüksek Mühendis ve tüccar olarak mesleğinde 50. yılını dolduran İbrahim ŞENCAN 2003 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odasından ve İ.T.Ü. Rektörlüğünden 50. yıl plaketlerini almıştır.

Başlangıçta şahıs firması olarak faaliyet gösteren Çallıoğlu İnşaat'ın 1976 yılında şirketleşmesine başlanmış ve ilk olarak firmanın kendi mühendis ve yöneticilerinin iştiraki ile ÇALLIOĞLU İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur.
Gerek şahıs firması, gerek A.Ş. olarak ÇALLIOĞLU İNŞAAT, Antalya, Burdur, İsparta, Aydın, Afyon illerinde yaklaşık 2.000 km. kanalet şebekesi ile 45.000 hektar arazinin sulama inşaatları, dere ıslahı, 2 adet baraj, muhtelif bina, yol, köprü inşaatlarını yapmıştır.

DSİ'ye Hatay'da yaklaşık 10.000 hektar araziyi kapsayan sulama inşaatını taahhüt eden bir şirketin hisseleri 1981 yılında satın alınarak ŞENCAN İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. hayata geçirilmiştir.

Başlangıçta sulama taahhütleri yapan, son 10 seneden beri de münhasıran prefabrikasyon işleri ile uğraşan bu şirketimiz ÇALLIOĞLU PREFABRİK Yapı ve Ticaret A. Ş. unvanı ile faaliyetine devam etmektedir.
Bu şirketimiz de Antalya, Burdur, İsparta ve Eskişehir'de 200'ün üzerinde muhtelif sanayi tesisi ve fabrikaların prefabrik karkas inşaatını tamamlamıştır.

1991 yılında kurulan ÇALLIOĞLU BETON Sanayi ve Ticaret A.Ş. halen Antalya, Alanya, Manavgat, Konya ve Çumra çevresinde geniş bir alana hazır beton satışı gerçekleştirmektedir.

İstanbul merkezli ÇAP İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. de 1995 yılında faaliyete geçmiş ve Tekirdağ, Çorlu, Velimeşe kasabasında kurduğu prefabrikasyon imalat fabrikası ile Trakya ve Marmara bölgesinde muhtelif sanayi tesislerinin yapımına hizmet vermektedir.

 

 

76 Yıllık Bilgi, Tecrübe ve Güveniniz ile, Karşınızda Olmaktan Gurur Duyuyoruz.

Günün Sözü

"Hiçbir işi “Kıyısından Köşesinden Tutmayın”. Yapacağınız iş ne ise, küçümsemeden ona sahip çıkın."

(Sakıp SABANCI)

Gerekli Uygulamalar

Web Sitemizi en iyi görüntüleyebilmek için IE11, Chrome, WinRAR, Flash Player, Adobe Reader ve Sun JAVA gibi uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz.